Manager operațiuni de depozit - 's-Heerenberg

Nunner Logistics este un furnizor superior de servicii logistice cu o poziție financiară bună și stabilă. Istoria noastră a început în 1955 în Austria, iar astăzi sediul central se află în Helmond. Cu acum 27 de locații în Europa și 5 în China, am reușit să manifestăm o creștere enormă și să construim o rețea mondială. Cu un total de 625 de angajați, dintre care 125 în Helmond, lucrăm cu mândrie la cele mai complete soluții logistice pentru clienții noștri în domeniul depozitării și transportului rutier, aerian, feroviar și naval. Încărcături complete de camion, încărcături mai mici decât cele de camion și transporturi de grupaj sunt termeni pe care îi cunoaștem bine. Prin modul nostru de lucru avem o capacitate infinită. Cu "Strategia noastră de stimulare a clienților" suntem aproape de clienții noștri. Valorile noastre de bază sunt: Serviciu, rapiditate, flexibilitate, hotărâre și orientare spre soluții. În ciuda faptului că activăm într-o industrie poluantă, sustenabilitatea este o prioritate pe agenda noastră și compensăm din belșug emisiile de CO2 prin, de exemplu, sponsorizarea plantării de copaci în regiunea Amazonului. Prin urmare, declarația noastră de misiune este:

"Furnizarea de soluții logistice de vârf pentru a îmbunătăți continuu competitivitatea globală a clienților, cu respect pentru oameni și planetă."

Pentru a ne profesionaliza în continuare ambiția de creștere, căutăm un

Manager de operațiuni de depozitare

Werktaken

Managerul de operațiuni de depozit este responsabil de gestionarea zilnică a echipei din depozitul nostru din 's-Heerenberg. Îi antrenați și îi îndrumați pe angajați în activitatea lor zilnică. De asemenea, supervizați funcționarea de zi cu zi a afacerii. Țineți cont de aspectele de calitate și de mediu care se aplică în cadrul organizației.

Supraveghezi procesele zilnice și ești proactiv în identificarea posibilelor blocaje. În plus, vă asigurați că activitățile/personalul sunt planificate într-un mod eficient și eficace. În cele din urmă, sunteți primul punct de contact pentru client.

Kwalificaties

Responsabilități

  • Stabilirea și menținerea standardelor de afaceri pentru acuratețe, productivitate și fiabilitate
  • Gestionați funcțiile zilnice ale întreprinderilor
  • Stabilește KPI și îi gestionează
  • Pregătirea evaluării anuale a performanțelor și reevaluarea proceselor
  • Asigurați-vă că sunt respectate normele de reglementare, de conformitate și legale
  • Gestionarea bugetului pentru a se alinia cu obiectivele afacerii

Calificări

  • 3+ ani de experiență într-un rol similar
  • Cunoașterea Microsoft Office
  • Abilități organizatorice și de comunicare puternice
  • Capacitate puternică de multitasking
  • Confort în lucrul cu mai multe grupuri din cadrul afacerii

Schimbul de informații

Vorm van dienstverband: Dienstverband voor onbepaalde tijd
Omvang: Cu normă întreagă

Sollicitare

Ultimul formular de solicitare: 27-12-2022
Referentienummer: C116362

Cotație

La Nunner Logistics dorim să vă oferim cea mai bună experiență posibilă în ceea ce privește raportul calitate-preț. Vă rugăm să completați acest formular pentru a începe procesul.